Pagrindinis puslapis Vidurinės Azijos Aviganiai
www.alabai.info

DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas   Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Kraujo linija ir veisimas
Pereiti prie 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Toliau

Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Apie veislę
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Lina

Prisijungė: 2007 10 15

PranešimasParašytas: Tr. 04 09, 2008 7:46 pm    Rašyti temą: Kraujo linija ir veisimas Atsakyti su citata

Užvedžiau šią temą, nes man labai yra įdomu tyrinėti alabajų kraujo linijas, perduodamus genus ir t.t. Taip pat sužinoti Jūsų visų nuomones apie tai Very Happy
Ką apie tai manote?

P.S. jokių skelbimų, tiesiog nuomonės apie tai ir patirtis... šiek tiek ir nukrypimai nuo temos Very Happy Laughing

Paskutinį kartą redagavo Lina, Tr. 11 26, 2008 7:02 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Lina

PranešimasParašytas: Tr. 04 09, 2008 7:56 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Asmeniškai aš manau, kad kraujo linijos žinojimas yra labai svarbus norint veisti sveikus alabajus Smile .... Šia tema, žinoma, daugiau ką turi parašyti "užkietėję" veisėjai, bet gal kas ir iš "paprastų" mylėtojų gali ką įdomaus parašyti....
Mane tai labai domina dominantiniai genai, nors juos galima atpažinti tik stebint kelias šunų kartas...

pavyzdžiu, gali būti, kad mano patino spalva yra dominantinė, nes ir jo tėvas tokios spalvos ir dukra Smile dėl to reiks dar paklausinėt vieną žmogų apie protėvius gal ką dar įdomaus sužinosiu Rolling Eyes Rolling Eyes Wink
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
jurgita

Prisijungė: 2007 09 30

PranešimasParašytas: Pir. 04 14, 2008 5:41 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tirinejau busimo suniuko linijas.. Very Happy is arlan juren puses radau, kad jis turi tuos pacius protevius kaip ir buvusi musu azijate Nargiza.. Ryzyj linija... Laughing Laughing Shocked Shocked labai nustebom.. sakom vel sugris musu buves mylimas alabajus.. tik keliom kartom pasikeites.. Smile
Atgal į viršų
Vytautas Adomaitis

Prisijungė: 2007 12 02

PranešimasParašytas: Tr. 04 16, 2008 9:53 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tai labai įdomi tema. Atleiskite man, bet aš vėl apie turkmėnus. Ir ne atsitiktinai. Turkmėnai yra daug nuveikę įvairių naminių gyvulių veislių išvedimui. Jų pasididžiavimas Akhalteke (Akhaltekinai) žirgų veislė, karakulinės avys, medžiokliniai šunys Tazy ir žinoma ALABAY. Nuo seno selekcijai buvo skiriamas didelis dėmesys. Kraujo linijos buvo perduodamos iš kartos į kartą.
Turkmėnas piemuo gali lengvai papasakoti apie savo šunų geneologinį medį. Gali valandas pasakoti apie savo šunų protėvius ir žymiausius jų atstovus.
Aš pats ilgai studijavau žymiausias kraujo linijas ir svajojau įsigyti palikuonių.
Kaip žinia, šunų kovose išaiškėdavo patys narsiausi ir jie buvo geidžiami veisimui. Tai gi, žymiausios turkmėniškos kilties kraujo linijos yra iš Ak Ekemeno, Akgusho, Elbarso, Gara Ekemeno, Gaplano, Tochmeto.
Man pavyko parsivežti Ak Ekemeno kraujų Kara Kele Rovshaną ir Akgusho kraujų Kara Kele E Aiperi (jos kilmės dokumentuose dar puikuojasi Akgusho vardas - ketvirta karta). Apie kiekvieną šią kraujo liniją galima papasakoti įdomių istorijų.
Man labai svarbu kraujo linijos. Jose galima pastebėti tai ar kitai kraujo linijai būdingų bruožų. Turiu galvoje darbines savybes. Kaip sako turkmėnai - "mes negarantuojame, kad jie visi taps čempionai, tačiau garantuojame, kad jie yra grynaveisliai, išsaugoję tai kraujo linijai būdingas darbines savybes ir charakterį".
Kaip sako anglai - wild and glory !
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
jurgita

PranešimasParašytas: Kv. 04 17, 2008 8:32 am    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Very Happy nieko.. labai gerai.. Laughing man ir kraujo linija labai svarbi ir beto labai idomi... Very Happy gali spresti apie viena ar kita palikuoni is jo proteviu.. Very Happy Very Happy
http://picasaweb.google.lt/linakiana/MusuPirmiAlabajai/photo#5183482543976041874
cia matau Elbars.. cia turbut tas pats kuri paminejot... Very Happy jei tas pats, tai turejom 3 kartos palikuone jo... Laughing patikekit azijate buvo ojojoj... Very Happy Very Happy tik gaila, kad jos palikuoniu nepavyko pasilikt... Crying or Very sad
Atgal į viršų
Lina

PranešimasParašytas: Kv. 04 17, 2008 9:54 am    Rašyti temą: Atsakyti su citata

tai tas ak ekemen figuruoja ir dabartiniu musu sunu kraujyje tik kad didysis tigras 10 kartos palikuonis Sad o maziaus ir panasiai is tevo puses mamos 6 kartos palikuonis:), o is senelio puses 10 Smile matau labai daug inbridingo daryta Rolling Eyes Rolling Eyes
Atgal į viršų
redi
Svečias

PranešimasParašytas: Kv. 04 17, 2008 11:11 am    Rašyti temą: Atsakyti su citata

as tai galvoju, gal dairysiuos i Rusyno puse daugiau.. visvien Karagiozo Nb. 2 negausiu Laughing (kas man ji parduos? Smile, tai is kur gi bus man dabartinis Ak Ekemenas? ? Smile be abejo, azijietisko xarakterio ir atkaklumo neiskiepysi bet kam, kas ateina su genais, tas ir pasireiskia.. Smile o idomu, kaip jie mutuoja, tie genai? ar 10 kartoj dar kas nors gali 'jaustis'?
klausimas specams Smile
Atgal į viršų
admin
Site Admin

Prisijungė: 2007 09 18

PranešimasParašytas: Kv. 04 17, 2008 1:56 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vienintelis būdas išlaikyti tam tikrą kraujo liniją ir darbines bei morfologines savybes einančias su ja yra inbridingas (saikingas).Taip pat svarbu kad tas protėvis eitų tiek iš motinos tiek iš tėvo pusės. Užsienio veislynuose labai populiaru reklamuotis "elitiniai šuniukai!! (pvz) juodojo Ekimeno kraujai!! Geriausia rusijos kombinacija!!"... O tai kad tas j. Ekimenas sėdi 10 kartoj ir visam geneologiniam medy jis vienas tesėdi, tai tam palikuony kur kalės iš kartos į kartą buvo kergiamos su visai kitais kraujais, nebus nė gramo to j. Ekimeno. Todėl norint išlaikyti vieną ar kitą liniją- yra nepaprastai sunkus ir atsakingas darbas, nes reik per kelias kartas kergimui panaudot šunį kuriame taip pat eina ta pati kraujo linija. Per keletą kartų nederamai parinkus kombinaciją, genofondas labai išsikraipo ir šunys įgauna kitas savybes nei savo laiku perduodavo žymusis protėvis. Taip pat, mano manymu, nesąžininga sakyti kad "mano šuniukas eina iš (pvz) Akgušo linijos", jeigu Akgušas figuruoja tik iš tėvo pusės ( ir tai- medy paminėtas ne vieną kartą turi būt), tokiu atveju reiktų sakyt "iš tėvo pusės eina Akgušo linija" arba "tėvas iš tos linijos" bet ne pats šuniukas, jei iš motinos pusės nėra tų pačių kraujų.
Atgal į viršų
redi
Svečias

PranešimasParašytas: Kv. 04 17, 2008 3:57 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

nu zinokit, paiemiau lapa ir rasiau, skaiciuodama.. kad jau ir 4-toj kartoj gaunasi 1/16 kraujo to tarkime, akgusho ar dar kieno.. apie tai, ka matom 10 kartoj, tai turbut reik su mikroskopu ieskoti.. Embarassed Rolling Eyes Rolling Eyes
ir tai nesprnt.. kazkokioj vietoj turi sevesti patina ir kale, kurie turejo ta pati akgusha-teva.. o tai nebus paskui kokiu apsigimimu??
jei pvz, suvedami 1/16 dalis akguso kraujo is kales puses ir toks patinas su 1/16, tai 5-toji karta jau pasidaugina ta vertinga krauja?
nu ziurekit:
Patinas:
I. Akg.+X = 1/2 Akg.
II. 1/2Akg.+Y=1/4 Akg.
III. 1/4 Akg.+ Z = 1/8 Akg.
IV. 1/8Akg.+ Q = 1/16 Akg. +++ cia tada prisidetu 1/16 Akg. palikuonės kalės...

tai iseitu tada kad toj vietoj suvedus ta kale ir patina, gausis vel 1/8 Akgusho.. ir ...usio! Rolling Eyes toliau vel mazes ta dalis.. Crying or Very sad
tai kaip vieno gero patino be kraujomaisos issaugoti ta kraujo linija??
antroj kartoj suvedineti pusbroli su pusesere?? nedaeina man kazkas cia...

admin. aisku, tuoj vel mane per danti trauks - kad esu buhaltere ir viska skaiciuoju, bet man svarbu principa suprast, nes dabar ziuriu i tas grazias lenteles nargizos ar ak ekemeno super-puper linijas ir - 'nol na massu!' Wink Wink Wink
jus protingi, paaiskinkit Smile ka su kuo turi suvesti, kad kazkas vertingo gautusi (ta prasme, koks pirktas azijatas bus vertingas? Smile kurio geneologiniam medyje is abieju proproseneliu kartojasi tie patys sunys?
Atgal į viršų
admin
Site Admin

PranešimasParašytas: Kv. 04 17, 2008 4:29 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kraujomaiša yra būtina Exclamation Nėra būtinybės suvest puseserę su pusbroliu, nors tam tikrais atvejeis šita išimtis atliekama. Užtenka jei, pvz turit kalytę kurios kad ir 6-oj kartoj iš vieno iš tėvų sėdi X-prosenelis galima sukergt su patinu, kurio taip pat vienas iš tėvų turi pvz. 4-oj kartoj tą X-prosenelį. Gimsta šuniukai- atsirenkat panašiausią į X-prosenelį Laughing Laughing Laughing su viltim kad jo darbinės savybės bus bent jau panašios Laughing , tada sukergiate su kitų šuniu/kale kuris nelabai svarbu kuroj kartoj (pageidautina kad ne 15-toj Smile ), bet turi taip pat tą X-prosenelį.... Šitaip išlaikysit tą liniją. Čia mno tokia nuomonė apie linijos išlaikymą. Bet net atliekant kraujomoaišą, tokiu atveju reiktų parinkt šunis kurie morfologinėm ir darbnėm savybėm būtų bent panašūs į tą X protėvį.
O beja, aš tų jūsų formulių tai nesuprantu Rolling Eyes Embarassed tokios "buhalteriškos".... Very Happy Very Happy Very Happy nieko nepridursi Wink
Citata:
ka su kuo turi suvesti, kad kazkas vertingo gautusi (ta prasme, koks pirktas azijatas bus vertingas?

Kad gaut kažką vertingo, nėra būtinybės ieškot po pasaulį panašių kraujų šunų ir juos suvedinėt. Kartais sukergus visai ne "garsenybes" išeina super palikuonys tiek eksterjeru tiek darbinėm savybėm. Kartais nuo tokių šunų ir prasideda naujos linijos... Wink
Atgal į viršų
redi
Svečias

PranešimasParašytas: Kv. 04 17, 2008 4:51 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sakiau kad juoksites Laughing nu man veisimo principai toliau 'kas tevai?' klausimo dar nekyla, kai pasako senialiai - jau pradeda migla apsitraukti.. Wink Rolling Eyes Embarassed Laughing Laughing nes dalyvauja 4 skirtingi sunys, kuriu kaip sakiau viename yra 8-tadalis kraujo to Akgusho... (ir tai dar lb daug, nes toliau jau liks tik 16-toli dalis, o kiek ji gali itakos daryt?! Smile)) tai va tiek ziniu Smile
aciu padejusiems issiaiskinti, kad mano 'buhalterinej dusei' veisimas - greiciau kurybine savoka rodosi, nei matematine Laughing Laughing Laughing
sutinku, kad genetika - savitas zaidimas ir tik is dalies gali but prognozuojama, kada kieno genai kurioj vietoj isryskes Smile
Atgal į viršų
admin
Site Admin

PranešimasParašytas: Kv. 04 17, 2008 5:03 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Genetikoj yra formulės, pagal kurias galima apskaičiuoti "tikimybes" vieno ar kito geno, lemiančio tą ar aną požymį pasireiškimą. Gailą aš jų dabar nežinau, nusiųsčiau jums Laughing Laughing Laughing turėtumėt ką veikt- juk skaičiai- jūsų profesija ir kogero hobis Laughing Laughing Kad man va šitaip... Rolling Eyes Embarassed Confused
Atgal į viršų
Lina

PranešimasParašytas: Kv. 04 17, 2008 10:25 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

admin, perskaiciau jusu nomone ir sutinku su ja :0 pvz, is arlan juren puse yra net 3 kartus paminetas ak ekemen Smile deja dar nesu susiradusi pilnai proteviu is arlan mamos puses bet taip gal jau galima teigti kad arlan yra ak ekemen palikuonis tik labai gaila kad 6 ir 8 kartos Sad o amno tigras is mamos puses turi ak ekemen, ryzyj ekemen, ciornyj ekemen krauju Smile bet gaila kad tolimos kartos Sad
Atgal į viršų
redi
Svečias

PranešimasParašytas: Pen. 04 18, 2008 7:41 am    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Lina: geraiu kad turi, nei neturi, net jeigu tai 6 karta, o t.y. 1/64 dalis to geidziamo patino kraujo.. Laughing
admin:formuliu gal nereikia Wink Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing Embarassed mes su skaiciukais draugaujam, tik vis daugiau pinigelius skaiciuojam (ipac, svetimus Embarassed Laughing Laughing Laughing )
turiu dar klausima: rusai sako: 'na detiax priroda otdyxaet' - isvertus, ant vaiku gamta ilsisi.. Laughing jau turbut supratote, ka noriu paklausti - ar azijatu veisime irgi pastebimas toks principas?

as ziuriu i nektaro fotkes (vel gi kam idomu, skelbiu.lt, flora-fauna, skelbimas 'siulau kergimui' yra nektaro foto (ir jo savininko fausto Wink )
taigi, matau istiesu kad neperdave musu kalei jis savo galvos (o kam perdave?! savo vaiku yra daug paleides i LT Wink , nors kuno dalys , spalva, net balto isdestymas su rudu absol atitinka su lama, jei palyginti, net galiniu koju sausumas ir uzpakalio nuolaidumas.. na, zodziu, gavome nektaro uzpakali, vietoje to kad gauti jo galva! Wink Wink o snukis musiskes juodas isvis i pievas! motina visiskai balta kale! tai as ir galvoju, matyt kazkokie pro-prosenialiai ikisa savo genus, jei patinas yra neprepotentinis. tai taip ir su tais ak ekemenais gali gi nutikti.. o dabar matau nektaro anukus (tie ryzulkos uz tvoros baltais snukuciais) ir galvoju, kad gal kuris is ju jau gavo nektaro galva, bet man ju ausys biski peraukstai (gal nusileis kai augs galva, o gal ir ne..) zodziu, gamtos zaismas.. taip kad su tuo veisimu... ir maziukas musu appos viska gavo, o savo tetuko matomai, nieko.. tik su juo dar gal nelb.aisku, dar auga..
Atgal į viršų
redi
Svečias

PranešimasParašytas: Pen. 04 18, 2008 10:13 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

netiketai aptikau ine-te farhan didzioji stepe palikuonis ir rusolo linijos...
farhan zinau puikiai - musu apputes tevas t.y. balto senelis is motinos puses, nuostabus patinas, o kas - rusol? Rolling Eyes cia man kazkas nepazistamo.... netycia suzinojau kas augina 2 patinus... turbut admin daugiau zino sia tema, bet jei neidomu, nebesiplesim Smile
Atgal į viršų
Vytautas Adomaitis

PranešimasParašytas: Sk. 04 27, 2008 11:22 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ak Ekemen kraujo linijos pradžia.
Ak Ekemen ( Baltas Vienintelis) gimė Kaakha (Turkmėnija). Jo tėvą, visiškai išsękusį, priglaudė Sary Meredov. Meredovas sugaišo metus laiko kol šuo pasveiko ir išgijo, po to, net kurį laiką dirbo bandoje ir dalyvavo kovose. Elbarsas - taip pavadino Meredovas savo atrastąjį ir pagydytą šunį - buvo didelis peštukas. Jis taip ir ieškodavo progos su kuo susikibus. Ko pasėkoje, šuo vėl smarkiai nukentėjo - kažkas kastuvu jam išmušė dantis ir perskėlė liežuvį. Šuns liežuvis buvo padalintas į dvi dalis ir priminė gyvatės liežuvį. Dabar visą tai apaugo legendomis ir yra sakoma, kad jis šiuo liežuviu šnybždamas gasdindavo kitus savo priešininkus.
Tačiau ir būdamas bedantis Elbars negalėjo nusiraminti. Matydamas susirinkusių žmonių grupelę, jis bėgdavo pas juos ir ieškodavo priešininko su kuriuo galėtų susikauti. Radęs šunį jis jis kaip mat įsiveldavo į peštynes ir nugalėdavo juos dusindamas savo bedante. Toks stiprus buvo jo žiaunų sukandimas.
Nuo šio Elbars ir savo kalės Gojunči Meredovas susilaukė dviejų patinėlių ir trijų kalyčių. Kalytes iš kart panaikino (taip dažnai daroma, kai žinoma ką norima pasilikti), o du patinėlius paliko. Vienas iš jų mirė. Likęs buvo pavadintas Ak Ekemen (Baltas Vienintelis).
Ak Ekemen buvo didelis aukštas baltos spalvos su beveik nematomais šviesiai rudais taškeliais patinas. Gan ryškus charakterio bruožas buvo tai, kad Ak Ekemenas buvo labai agresyvus svetimiems žmonėms, kas retai pasitaiko pas turkmėnų šunis. Šią savybę jis iš kartos į kartą perdavė savo palikuonims (žinoti Pelenei).
Subrendo Ak Ekemen gana vėlai. Budamas dviejų metų jis kartą susidūrė su vilkais vienas. Piemuo ragino jį, tačiau jis tik lakstė aplinkui lodamas, bet vilkų nepuolė. Sary Meredov sakė, kad tada aš jam bardamas pasakiau - bus dar kartą taip ir aš tave nušausiu. Vargu ar suprato šuo tai, bet kito tokio karto nebebuvo. Jis sugebėdavo paguldyti vienu užpuolimu net kelis vilkus.
Ak Ekemen iš tėvo paveldėjo kario sugebėjimus ir daugelį kartų Ašchabade šunų kautynėse tapo Turkmėnijos čempionu. Kaip sako jį prisimenantys žmonės, Ak Ekemen buvo gamtos vaikas. Kovose jis dalyvaudavo tik tiek, kad buvo atvežamas. Nepatiko jam ir miesto šurmulys. Grįžtant į bandą, jis visada iššokdavo iš automobilio prieš dešimt kilometrų ir skuosdavo link jos kiek įkabindamas.
Ši kraujo linija yra viena žymiausių Turkmėnijoje ir yra davusi puikių palikuonių.
Atgal į viršų
Lina

PranešimasParašytas: Kv. 05 01, 2008 2:39 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sito ir norejau sitoje temoje.. Smile kad kas papasakotu apie garsius alabajus.. Smile

legendom tikrai apipiltas suo.. Embarassed Shocked
Atgal į viršų
Lina

PranešimasParašytas: Kv. 05 01, 2008 2:47 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tai tas pats Pelen gyvenes 1983 metais.. ? Embarassed o Ak-Ekemen kuriais metais gymes? Embarassed
o Kara ekemen kurio buvo palikuonis..? zinau, kad gime 1975 metais.. Rolling Eyes
Atgal į viršų
Vytautas Adomaitis

PranešimasParašytas: Sk. 05 04, 2008 10:14 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Iš kur pas Jus atsirado klausimas apie Peleną ?
Ar tik nebūsite neteisingai supratusi mano išsireiškimą (žinoti Pelenei) ?
Tuo aš norėjau pranešti šio forumo dalyvei Pelenei apie jos šuns Bario (Abray Orda) galimas paveldėtas savybes iš Ak Ekemeno.
Bet jei jau pataikėte į PELENĄ, tai noriu pasakyti, kad toks šuo Turkmėnijoje yra gerai žinomas ir davė puikių palikuonių. Jo kilmę pradeda Gaplanas iš Serakso. Pats PELENAS davė puikių palikuonių. Kai kurie buvo išvežti į Rusiją. Pavyzdžui, jo sūnus Kaltamanas (1997.07.17.) Tačiau tiek Pelenas ir žinoma Kaltamanas nebuvo Ak Ekemeno kraujo linijos.
PELENO sūnus Kaltamanas iš motinos pusės turėjo daugiau Kara Ekemeno (Juodojo Vienintelio) kraujo. Bet apie jį kitą kartą.
O gal kas iš Jūsų šunų turi PELENO kraujų ?
Būtų įdomu, nes PELENAS buvo prosenelis, o KALTAMANAS senelis mano KARA KELE ROVSHAN'o iš motinos pusės (skiltyje foto, jis pirmoje nuotraukoje).
Atgal į viršų
Vytautas Adomaitis

PranešimasParašytas: Sk. 05 04, 2008 10:18 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sorry, skiltyje Foto, jis antroje nuotraukoje.
Atgal į viršų
Lina

PranešimasParašytas: Pir. 05 05, 2008 6:36 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

paziurejau nuotrauka tai tikrai tas pats pelen tik kad kazkaip randu kad pelen tevai buvo erlen ir aza... gal klaida duomenu bazese yra? Smile turi musu Mavy Gaplan jo kraujo Smile jei tai tas pats pelen Smile

o kiek zinau ir esu girdejus Bainak buvo irgi garsus alabajus ?... daug jo palikuoniu yra ir buvo lietuvoje Rolling Eyes Rolling Eyes
Atgal į viršų
Lina

PranešimasParašytas: Pir. 05 05, 2008 6:41 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

turejau galvoje jusu suo labai panasus Smile
Atgal į viršų
admin
Site Admin

PranešimasParašytas: Antr. 05 06, 2008 9:30 am    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Lina rašo:
paziurejau nuotrauka tai tikrai tas pats pelen tik kad kazkaip randu kad pelen tevai buvo erlen ir aza... gal klaida duomenu bazese yra? Smile

Dėlto ir sakau, kad kiek nesąmoningai gaunasi kai tuos pačius vardus duoda ne vienam šuniuj. Fausto tėvas irgi Pelen, bet nei viens nei kitas. Kaip Gaplanų, ELbarsų taip ir Pelenų yra belekiek Very Happy
Klaida manau yra ne blogai nurodytuose Peleno tėvuose, bet pačioje nuotraukoje. Žmonės tiesiog susiranda foto pagal vardą (o tai padaryti labai lengva) ir mano kad čia tas pats atstovas net neįsigilinę į tolimesnę geneologiją.
Atgal į viršų
Lina

PranešimasParašytas: Antr. 05 06, 2008 1:22 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laughing Laughing Laughing Laughing vakar knaisiojausi po duomenu bazes tai vat pasakysiu pvz... ieskojau voruh saknu tai pas lenkus radau kad jis buvo rudas,o pas rusus kad juodas su balta.. o suo pagal tevus tai tas pats Smile Very Happy Very Happy ....
Atgal į viršų
Vytautas Adomaitis

PranešimasParašytas: Antr. 05 06, 2008 9:47 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

To Lina:
Gali būti, kad tai ne tie patys šunys. Juk daug azijatų turi panašius vardus, pvz.: Ak Bay, El Bars, Karagez ir t.t.
Reikėtų žiūrėti į šuns kilmės dokumentuose nurodytus numerius.
Pvz.:PELEN RKF R 0014029 (mano šuns prosenelis). Bet galima rasti ir kitų šunų su vardu PELEN.
Atgal į viršų
Vytautas Adomaitis

PranešimasParašytas: Antr. 05 06, 2008 10:34 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kara Ekemen kraujo linija (Juodas Vienintelis) 1976:
Kara Ekemenas gimė Kakhoje (Turkmėnija) iš juodai dėmėtos kalės, kurios kilmė neaiški. Šunyčio amžiuje jis pakliuvo pas žinomą Turkmėnijoje piemenį Sary Meredov. Šis jį išaugino ir paruošė.
Juodai dėmėtas Kara Ekemenas buvo stambaus sudėjimo ir vidutinio ūgio. Turėjo gerai išvystytą krutinę. Galva, lyginant pagal korpusą, buvo kiek per smulki ( ties snukiu). Nugara stipriai sudėta. Pagal eksterjerą, nebuvo šiandienos parodinis šuo. Tačiau eksterjero trukumus kompensavo narsa, žaibiška reakcija, bebaimiškumas ir jėga. Ko pasėkoje jis galėdavo tapti nugalėtoju iš karto susirėmus su keliais vilkais. Vertinant, kaip ringo kovotoją, turkmėnai sako, kad jis turėjo "šaltą burną". Tai reiškia, kad jis neišlaikydavo ilgo sukandimo. Tačiau jo judesiai ir sukandimai buvo stiprūs, greiti ir gausūs. Tai priversdavo priešininkus pulti į paniką. Po sunkių plėšiančių smūgių jis priversdavo savo varžovus vienareikšmiškai pasiduoti.
Dažnai jo palikuonys paveldi šias charakterio savybes. Jo dukra Bay Gush pirma patinų eidavo į kovą su vilku. Kitos jo dukros Gojunči ir Akly-2, taip pat turėjo puikias kovines savybes, prilygstančias patinams. Iš Gojunči buvo gauti du žymus Turkmėnijoje patinai - Rudasis Ekemenas ir Goimotas.
Atgal į viršų
redi
Svečias

PranešimasParašytas: Antr. 05 06, 2008 10:49 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

kaaaip idomu!! lb daug zinot apie azijatu istorija, p.Vytaut Smile
o ka, kales irgi pries vilkus kovoja??? Rolling Eyes Rolling Eyes geeras! o kodel tada ju i ringus nestato? ar irgi kovoja?
Atgal į viršų
jurgita

PranešimasParašytas: Tr. 05 07, 2008 3:48 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

man ir idomu.. Very Happy ar kales kovoja? Embarassed del vilku tai aisku.. Very Happy musu mergina turi labai stipru sukandima ir ilgai islaikyti sugeba, kaip be tampytum, ji tvirtai isikybus laikosi. Neisleidzia jokio garselio kai su tevu kovoja (aisku zaidimo forma).. Smile jos greitis neitiketinas. sugeba lape pavyti per klampes zemes (kojos labai lenda i zeme, nes bebrai gerai pasidarbave yra).. ziurim vis atstumas mazesnis ir mazesnis... Smile labai idomi kale yra. Sakom apsaugai tiktu mokyti.. Embarassed

Kara ekemen kraujo musu mavy turi.
http://cao.ovcharka.nu/index.htm
cia dalinai yra sudarytas mavy medis.. jau nusiuntem Faziros duomenis, kad idetu... Embarassed

Paskutinį kartą redagavo jurgita, Tr. 05 07, 2008 3:52 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
jurgita

PranešimasParašytas: Tr. 05 07, 2008 3:50 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jaunzembek Mavy Gaplan ieskokite.. nors dabar yra Latest updates skiltyje...
Embarassed
Atgal į viršų
admin
Site Admin

PranešimasParašytas: Tr. 05 07, 2008 6:23 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vytautas Adomaitis rašo:
Ak Ekemen kraujo linijos pradžia.
Ak Ekemen ( Baltas Vienintelis) gimė Kaakha (Turkmėnija). Jo tėvą, visiškai išsękusį, priglaudė Sary Meredov. Meredovas sugaišo metus laiko kol šuo pasveiko ir išgijo, po to, net kurį laiką dirbo bandoje ir dalyvavo kovose. Elbarsas - taip pavadino Meredovas savo atrastąjį ir pagydytą šunį - buvo didelis peštukas. Jis taip ir ieškodavo progos su kuo susikibus. Ko pasėkoje, šuo vėl smarkiai nukentėjo - kažkas kastuvu jam išmušė dantis ir perskėlė liežuvį. Šuns liežuvis buvo padalintas į dvi dalis ir priminė gyvatės liežuvį. Dabar visą tai apaugo legendomis ir yra sakoma, kad jis šiuo liežuviu šnybždamas gasdindavo kitus savo priešininkus.
Tačiau ir būdamas bedantis Elbars negalėjo nusiraminti. Matydamas susirinkusių žmonių grupelę, jis bėgdavo pas juos ir ieškodavo priešininko su kuriuo galėtų susikauti. Radęs šunį jis jis kaip mat įsiveldavo į peštynes ir nugalėdavo juos dusindamas savo bedante. Toks stiprus buvo jo žiaunų sukandimas.
Nuo šio Elbars ir savo kalės Gojunči Meredovas susilaukė dviejų patinėlių ir trijų kalyčių. Kalytes iš kart panaikino (taip dažnai daroma, kai žinoma ką norima pasilikti), o du patinėlius paliko. Vienas iš jų mirė. Likęs buvo pavadintas Ak Ekemen (Baltas Vienintelis).
Ak Ekemen buvo didelis aukštas baltos spalvos su beveik nematomais šviesiai rudais taškeliais patinas. Gan ryškus charakterio bruožas buvo tai, kad Ak Ekemenas buvo labai agresyvus svetimiems žmonėms, kas retai pasitaiko pas turkmėnų šunis. Šią savybę jis iš kartos į kartą perdavė savo palikuonims (žinoti Pelenei).
Subrendo Ak Ekemen gana vėlai. Budamas dviejų metų jis kartą susidūrė su vilkais vienas. Piemuo ragino jį, tačiau jis tik lakstė aplinkui lodamas, bet vilkų nepuolė. Sary Meredov sakė, kad tada aš jam bardamas pasakiau - bus dar kartą taip ir aš tave nušausiu. Vargu ar suprato šuo tai, bet kito tokio karto nebebuvo. Jis sugebėdavo paguldyti vienu užpuolimu net kelis vilkus.
Ak Ekemen iš tėvo paveldėjo kario sugebėjimus ir daugelį kartų Ašchabade šunų kautynėse tapo Turkmėnijos čempionu. Kaip sako jį prisimenantys žmonės, Ak Ekemen buvo gamtos vaikas. Kovose jis dalyvaudavo tik tiek, kad buvo atvežamas. Nepatiko jam ir miesto šurmulys. Grįžtant į bandą, jis visada iššokdavo iš automobilio prieš dešimt kilometrų ir skuosdavo link jos kiek įkabindamas.
Ši kraujo linija yra viena žymiausių Turkmėnijoje ir yra davusi puikių palikuonių.

Papildysiu straipsnelį baltojo Ak Ekemeno foto Wink

O čia jo palikuonis Ak Ekemen'as II

Paskutinį kartą redagavo admin, Tr. 05 07, 2008 6:32 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
admin
Site Admin

PranešimasParašytas: Tr. 05 07, 2008 6:28 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kalės turnyruose nedalyvauja. Jų paskirtis vesti palikuonis nuo žymiausių kovotojų Laughing Laughing
Atgal į viršų
admin
Site Admin

PranešimasParašytas: Tr. 05 07, 2008 6:54 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vytautas Adomaitis rašo:
Kara Ekemen kraujo linija (Juodas Vienintelis) 1976:
Kara Ekemenas gimė Kakhoje (Turkmėnija) iš juodai dėmėtos kalės, kurios kilmė neaiški. Šunyčio amžiuje jis pakliuvo pas žinomą Turkmėnijoje piemenį Sary Meredov. Šis jį išaugino ir paruošė.
Juodai dėmėtas Kara Ekemenas buvo stambaus sudėjimo ir vidutinio ūgio. Turėjo gerai išvystytą krutinę. Galva, lyginant pagal korpusą, buvo kiek per smulki ( ties snukiu). Nugara stipriai sudėta. Pagal eksterjerą, nebuvo šiandienos parodinis šuo. Tačiau eksterjero trukumus kompensavo narsa, žaibiška reakcija, bebaimiškumas ir jėga. Ko pasėkoje jis galėdavo tapti nugalėtoju iš karto susirėmus su keliais vilkais. Vertinant, kaip ringo kovotoją, turkmėnai sako, kad jis turėjo "šaltą burną". Tai reiškia, kad jis neišlaikydavo ilgo sukandimo. Tačiau jo judesiai ir sukandimai buvo stiprūs, greiti ir gausūs. Tai priversdavo priešininkus pulti į paniką. Po sunkių plėšiančių smūgių jis priversdavo savo varžovus vienareikšmiškai pasiduoti.
Dažnai jo palikuonys paveldi šias charakterio savybes. Jo dukra Bay Gush pirma patinų eidavo į kovą su vilku. Kitos jo dukros Gojunči ir Akly-2, taip pat turėjo puikias kovines savybes, prilygstančias patinams. Iš Gojunči buvo gauti du žymus Turkmėnijoje patinai - Rudasis Ekemenas ir Goimotas.

Papildau juodojo , kitaip Kara Ekemeno foto. Na ne visai jis juodas, bet čia jis Wink
Atgal į viršų
Lina

PranešimasParašytas: Tr. 05 07, 2008 7:22 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

toks taskuotas kara ekemen Smile maciau jau ..... Smile

kiek zinau azijatu yra ne tik alabai, turkmenu volkodavai bet ir tadziku dachmard dar yra Smile butu idomu daugiau apie juos suzinoti Smile
Atgal į viršų
admin
Site Admin

PranešimasParašytas: Tr. 05 07, 2008 7:37 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

O ka nori sužinoti? Čia ta pati veislė, tiesiog kiekvienam regione jie skirtingai vadinami, Turkmenistane alabajais, Tadžikistane dachmardža, Ukrainoj volkodavais, pas mus azijatais ... Laughing Laughing Laughing
Atgal į viršų
Vytautas Adomaitis

PranešimasParašytas: Tr. 05 07, 2008 7:41 pm    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū Ingai už įkeltas Ak Ekemeno ir Kara Ekemeno nuotraukas.
Sekantį kartą parašysiu apie Ak Gush kraujo liniją. Apie jį buvo sukurtas net filmas. Tiesa, gan senas ir kvailoko siužeto, bet ten filmavosi realus veikėjai - Ak Gush ir kiti. Kam bus įdomu - galėsiu duoti nuorodą iš kur šį filmą persisiųsti.
Atgal į viršų
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Apie veislę Visos datos yra GMT + 2 valandos
Pereiti prie 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Toliau
Puslapis 17

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume