Amžiaus periodai

Pirmojo „baimės“ periodo (3-9 mėnesių amžiaus) problemos

fenomenas

 Tai ypatingas laikotarpis šuns formavimuisi. Šiuo periodu keičiasi pieniniai dantys į nuolatinius bei vyksta baigiamasis „gyvenimiškos pozicijos‘‘ pasirinkimas. Azijatukai, mėgstatys nuo gimimo peštis, greitai pamiršta smūgius, patirtus nuo vyresnių šunų, bet po šuniuko letenomis numesta petarda, gali visam laikui destabilizuoti jo psichiką.

Aazijatai dažniausiai yra laikomi nuosavuose namuose, ir viena dažnesnių klaidų, kurią daro savininkai, yra ta, kad jie mano jog jų augintiniai laksto ištisą dieną, ir dėl to šuns išvedžiojimui visiškai neskiriamas laikas ir dėmesys. Šuniukas netenka pilnaverčio pasivaikščiojimo, tokiu būdu negaudamas pakankami fizinio krūvio, nes kiemo teritorijoj perėjęs keletą kartų iš vieno galo į kitą, jis būtinai atsisės arba atsiguls. Atminkite, azijatams nereikalingi svarmenys, pririštos padangos ar „bėgiojimo takeliai“, taip galima sugadinti nugarą, riešus, sužaloti juosmenį. O bėgimai paskui dviratį aplamai draudžiami (dėl begalės priežasčių) jauname amžiuje. Idealus variantas- ilgalaikis tolygus pasivaikščiojimas, neskaitant pasivaikščiojimų gamtiniais reikalais.

 „Brendimo laikotarpio“(9-24 mėnesių amžiaus) problemos

Tai laikotarpis kurio labiausiai bijosi pradedantieji „azijatčikai“. Šie sutvėrimai pasižymi savarankiškumu ir myli laisvę, būtent dėl šių priežasčių jie yra lyderiai, todėl šiame periode ypatingai svarbų vaidmenį atlieka jūsų su šuniu bendravimas, nes klaidos brendimo laikotarpyje lems jūsų šuns „viršų“. Ėmus reikštis pirmiems lyderiavimo požymiams reikia būti ypač griežtu ir turėti žaibinę reakciją. Bandymas užimti vado vietą turi būti nutrauktas tokiu būdu, kad daugiau net mintis šuniui nekiltų pakartoti. Daugelis nepatyrusių šunininkų daro vieną ir tą pačią lemtingą klaidą, palikę „besiožiuojantį“ šunį eina į kitą kambarį ieškoti veiksmingos priemonės nubausti- lazdos, šluotos ir pan. Įsivaizduokime save šuns vietoje. Ir taip- šuo pareiškė savo teisę užimti vado vietą, žiūrint iš šuns pozicijos- tai visiškai teisėta. Konkurentas (šiuo atveju „šeimininkas“ , bet šuo to dar neižino) palieka savo teritoriją, taip pripažindamas savo pralaimėjimą (primenu, iš šuns pozicijos). Šuniui tai visiškai akivaizdu. Kas vyksta toliau? Pralošęs „pretendentas“ sugrįžta ir visiškai be priežasties atakuoja nugalėtoją (šunį)! Galite neabejoti, šioje situacijoje žmogaus laukia labai rimti nemalonumai, kadangi taip klostantis aplinkybėm, bet kuris patinas, o ir kalė, kovos „iki galo“. Todėl dar kartą priminsiu- kas šeimininkas jūs turite parodyti iš karto, tą pačia akimirką, niekur neišeidami ir nepalikdami “pretendentui” į jūsų vietą jokių šansų. Ir protingiausia, beabejo, neleisti įvykti panašioms situacijoms. 

Dar vienas „nemalonumas“ pradedantiems savininkams – tai pusantrų metų šuns išvaizdos netatitikaimas su jo psichologinio išsivystymo laipsniu. Primenu, azijatai psichologiškai formuojasi labai ilgai, todėl tikrai nereikia nusigąsti, jei jūsų 65kg sveriantis pusantrų metų „šuniukas“ staiga atsitrauks į šalį nuo kokio gauruoto dešimt kart mažesnio lojančio kiemsargio. Palaukite iki 2- 2,5 metų ir jūs viską suprasite. Ištiesų dalis azijatų būdami pusantrų metų jau sugeba "sutriuškinti" varžovą, tačiau kita dalis yra sulėtinto psichinio formavimosi, bet tai toli gražu nereiškia, jog jūsų „bailus“ galiūnas liks toks amžinai. Dėl jų ilgo formavimosi gamta taip jau surėdė, jog jų net gyvenimo trukmė yra daugiau nei 2 metais ilgesnė nei kitų stambių veislių šunų.  

fenomenas

Rašykite alabai.mama@gmail.com | Tel: +370 687 68105 | Utalina, Kazlų Rūdos sav., Lietuva

Alabai.info © Visos teisės saugomos. Sprendimas INFOFACE