Šunų Babeziozė

rushan

Šiltasis metų sezonas... pievos, miškai, parkai.... kiek šunų prarandama dėl nežinojimo, jog staigi šuns apatija, vieną dieną žaismingas, kitą dieną mieguistumas ir maisto ignoravimas, reiškia ne šuns nuotaikos kaitą dėl nuovargio ar blogo oro, o tai, kad jo kraujyje išsilaipino pirmuonis, vardu Babesia Canis, ir jei nenuovokus šeimininkas nesusipras iškart nuvykt į artimiausią veterinarijos kliniką, kogero atsisveikins su keturkoju visiems laikams. Liūdna, bet tai skaudi tiesa. Todėl apsauga nuo erkių yra butinybė. Trumpai aprašysiu kas yra babeziozė.

Beziozė- yra ne viruso, ir ne mikrobo sukelta liga, o pirmuonio Babesia Canis ar Babesia Gipsoni. Šį pirmuonį perduoda ganyklinės erkės. Ne visos erkės yra užsikrėtusios! Bet kalbam apie užkrėstas. Patekę į kraują pirmuonys apsistoja raudonuosiuose kraujo kūneliuose- eritrocituose, ir juos ardo, vyksta vadinama hemolizė. Laikas nuo užsikrėtimo iki ligos pirmųjų požymių pasireiškimo trunka nuo 10 dienų iki 3 savaičių. Esminiai požymiai,kuriuos galima pastebėti yra:

 

  • iššviesėjusios ir pageltusios gleivinės;
  • pasikeitusi šlapimo spalva, gali būti ryškiai geltonas arba rusvas;
  • apatija, šuo pasidaro vangus, atsisako ėsti;
  • pasunkėja kvėpavimas;
  • sunkiai keliasi, sunkiau valdo galines galūnes, svirduliuoja;
  • paralyžius- jis išsivysto užsitęsus ligai, ir kai šunį paralyžuoja, išgelbėti galimybės jau nėra...

 

 Ši liga sparčiai plinta, todėl, kad suaugusi erkė gali padėti iki 3000 kiaušinėlių, ir visi jie, deja, bus infekuoti. Užsikrėtęs šuo, nepaisant to, kad buvo laiku ir sėkmingai pagydytas, tampa bebezios nešiotoju visą savo likusį gyvenimą, tai reiškia, jog įsisiurbusios sveikos erkės su apsikrėtusio šuns krauju gauna babezios pirmuonį ir tampa babezios nešiotojom. Nebent laiku pastebėsite erkę ir ją sunaikinsite, taip išvengsite prisisiurbusios erkės reprodukcinio momento kuomet į aplinką išleis didelį kiekį jau infekuotų kiaušinėlių. 

Dėl vienokios ar kitokios apsaugos nuo erkių kreipkitės į savo veterinarijos gydytoją. Tik patarimas- nepirkit pigių, parduotuvėse parduodamų lašiukų prieš ektoparazitus, jie tikrai neveiksmingi, įsitikinau tuo ant savo šunų kailio.

Jei niekad rimtai nesusimąstėt dėl šios baisios šuns lėtą mirtį nešančios ligos, tikiuosi mano trumpas ligos apibendrinimas paprastais žodžiais privers susimastyti. Mylėkim savo azijatus taip, kaip myli jie mus!

esenia 

Rašykite alabai.mama@gmail.com | Tel: +370 687 68105 | Utalina, Kazlų Rūdos sav., Lietuva

Alabai.info © Visos teisės saugomos. Sprendimas INFOFACE